Star 244L/ Jelcz 005 GBA zwany Coca-Cola

Średni samochód gaśniczy wodno-pianowego GBA 2,5/16 o oznaczeniu fabrycznym Jelcz 005. Wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2500 dm³, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 dm³ oraz autopompą o wydajności 1600 dm³/min. Napęd zapewniał wysokoprężny silnik sześciocylindrowy, typ 359 55, o mocy 110 kW/150 KM/ przy 2800 obr/min., konstrukcji i produkcji FSC Starachowice. Prędkość maksymalna samochodu wynosiła 82 km/h, średnie zużycie paliwa – 26 dm³/100 km. Masa pojazdu gotowego do akcji to 10 700 kg. Dzięki wprowadzeniu napędu 4x4 przy blokowanym mechanizmie różnicowym samochód ten przystosowany został do jazdy w trudnych warunkach terenowych.

Zapraszamy do wynajmu naszych samochodów specjalnych. Wozy są oryginalnymi pojazdami strażackimi, wyposażone w oznakowanie i sygnalizację błyskową i dźwiękową, węże, drabiny prądownice i inny sprzet strażacki. Wszystkie nasze samochody są pojazdami zabytkowymi i spełniają wymogi ustawy prawa o ruchy drogowym. Kolekcja radiowozy.pl zaprasza do współpracy filmowców, fotografów, producentów, scenografów itp.Naszym atutem jest bogate doświadczenie w pracy przy produkcjach filmowych, sesjach fotograficznych itp.
Nasze samochody idealnie odtwarzają realia epoki. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie pojazdów specjalnych. W ramach wynajmu oferujemy transport, opiekę techniczną i asystę na planie. Na życzenie montujemy tablice rejestracyjne z epoki.

Zapraszamy do osobistego kontaktu w celu uzgodnienia warunków.

pozostałe samochody z kolekcji