Jelcz AW Hydromil 2

Armatak Wodna zabudowan na podwoziu samochodu ciężarowego Jelcz 420. Samochód napędza silnik wysokoprężny, turbodołądowny o pojemnosci 11l i mocy 246km. Armatka wodna Hydromil 2 Posiada cztery dysze miotające, dwie pomocnicze, obronne pod przednim zderzakiem oraz główne na dachy pojazdu. Woda mogła być miotana na odległość ponad 50m. Do napedu pompy o wydajności 1600l/min. służy dodatkowy silnik benzynowy o pojemności 2,5l i mocy 95km, pochodzący z samochodu Wołga 24. Pojemność zbiornika wody to aż 10000l.

Jelcz Hydromil 2 pojawił się na stanie ZOMO na początku lat 80tych. Po zmianach ustroiowych i rozwiązaniu MO armatki wodne kontynuowały służbę w Oddziałach Prewencji Policji. Nasz egzemplarz pozostawał w szeregach policji do 2018 roku.

Zapraszamy do wynajmu naszych radiowozów, Samochody są oryginalnymi pojazdami policyjnymi, są wyposażone w oznakowanie i sygnalizację błyskową i dźwiękową. Wszystkie nasze samochody są pojazdami zabytkowymi i spełniają wymogi ustawy prawa o ruchy drogowym. Kolekcja radiowozy.pl zaprasza do współpracy filmowców, fotografów, producentów, scenografów itp.Naszym atutem jest bogate doświadczenie w pracy przy produkcjach filmowych, sesjach fotograficznych itp.
Nasze samochody idealnie odtwarzają realia epoki. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie pojazdów polskiej Milicji i Policji. W ramach wynajmu oferujemy transport, opiekę techniczną i asystę na planie. Na życzenie montujemy tablice rejestracyjne z epoki.

Zapraszamy do osobistego kontaktu w celu uzgodnienia warunków.

pozostałe samochody z kolekcji