FSO Polonez 1500 Milicja Obywatelska

Polonez jako podstawowy radiowóz Milicji Obywatelskiej wszedł do służby w 1978 roku. Samochód mechanicznie był identyczny jak Polonez w wersji cywilnej. Wóz był wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1500ccm i mocy od 75 do 82km. Radiowozy wyposażone były w sygnalizację błyskową Elektra LBS i dzwiękową Belma. Dodatkowo montowano zestaw megafonów TONSIL ze wzmacniaczem TWS lub TWR. Niektóre radiowozy wyposażano w przegrodę z plexiglasu oddzielającą przedział kierowcy i dysponęta. W 1990 roku wraz z rozwiązaniem Milicji, Polonezy operacyjne zostały przemianowane na Policyjne. Popularny Polonez "Borewicz" był używany przez policjantów do połowy lat 90tych.


Zapraszamy do wynajmu, Polonez w pełni sprawny i oznakowany. Radiowóz jest wyposażony w megafony, radiostację ściąnę grodziową oraz sygnalizacje świetlną i dzwiekową.

Zapraszamy do wynajmu naszych radiowozów, Samochody są oryginalnymi pojazdami policyjnymi, są wyposażone w oznakowanie i sygnalizację błyskową i dźwiękową. Wszystkie nasze samochody są pojazdami zabytkowymi i spełniają wymogi ustawy prawa o ruchy drogowym. Kolekcja radiowozy.pl zaprasza do współpracy filmowców, fotografów, producentów, scenografów itp.Naszym atutem jest bogate doświadczenie w pracy przy produkcjach filmowych, sesjach fotograficznych itp.
Nasze samochody idealnie odtwarzają realia epoki. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie pojazdów polskiej Milicji i Policji. W ramach wynajmu oferujemy transport, opiekę techniczną i asystę na planie. Na życzenie montujemy tablice rejestracyjne z epoki.
Zapraszamy do osobistego kontaktu w celu uzgodnienia warunków.

KONTAKT