FSO 125p 1500 Pogotowie Ratunkowe

Duży Fiat kombi to najpopularniejsza sanitarka w latach PRL, Samochód wszedł do użytku we wczesnych latach 70tych i dzielnie służył aż do pierwszej dekady XXI wieku. W porównaniu do wersji cywilnej, mechanicznie sanitarka nie odbiega od zwykłego 125p. Znacząco różni się wnętrze samochodu sanitarnego, gdzie całkowicie przebudowano tylną część nadwozia. Usunięto kanapę, w jej miejsce montując pojedynczy fotel dla lekarza lub sanitariusza. Za fotelem kierowcy znajduje się stelaż noszy w którym zamontowano także butle tlenowe oraz elementy radiostacji RADMOR. W tylnej części dachu sanitarnego 125p umieszczony jest daszek wywietrznika (charakterystyczny dla wersji sanitarnej). Sanitarka wyposażona jest także w matowe szyby i tapicerkę w typowo szpitalnym, seledynowym kolorze. Najbardziej charakterystyczną cechą dużego fiata karetki jest belka z niebieskimi lampami błyskowymi LBS5 i sygnałami dźwiękowymi Belma.

Specjalna wersja FSO 1500 125p kombi zaadaptowana jako samochód sanitarny. Pojazd przeznaczony do przewozu czterech osób w tym jednej na noszach..

Zapraszamy do wynajmu naszych samochodów specjalnych. Wozy są oryginalnymi pojazdami pogotowai ratunkowego, wyposażone w oznakowanie i sygnalizację błyskową i dźwiękową. Wszystkie nasze samochody są pojazdami zabytkowymi i spełniają wymogi ustawy prawa o ruchy drogowym. Kolekcja radiowozy.pl zaprasza do współpracy filmowców, fotografów, producentów, scenografów itp.Naszym atutem jest bogate doświadczenie w pracy przy produkcjach filmowych, sesjach fotograficznych itp.
Nasze samochody idealnie odtwarzają realia epoki. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie pojazdów polskiej Milicji i Policji. W ramach wynajmu oferujemy transport, opiekę techniczną i asystę na planie. Na życzenie montujemy tablice rejestracyjne z epoki.

Zapraszamy do osobistego kontaktu w celu uzgodnienia warunków.

pozostałe samochody z kolekcji