VW Volkswagen Transporter T4 Policja

VW T4 w polskiej policji zastąpił samochód Nysa 522. Z początkiem lat 90 garaże policyjne były pełne przestarzałych i wyeksploatowanych radiowozów. Na stanie znajdowały się także nowe, świeżo kupione Honkery, Polonezy, Uazy i nieliczne zachodnie pojazdy. Jednak nadal jeździły w dużych ilościach Polskie Fiaty 125p czy Nysy wyprodukowane jeszcze pod koniec lat 70. Policja otrzymała środki i zakupiła w I połowie lat 90 znaczną liczbę nowych Volkswagenów różnych typów - Vento, Passat B3 i Transporter T4. Volkswagen Transporter błyskawicznie zyskał sympatie policjantów i na długie lata pozostał w garażach policyjnych. Nawet dziś na ulicach można spotkać policyjne T4, są to radiowozy z silnikiem 2,5 TDI o mocy 102 KM, które mają renomę niezniszczalnych. Modele z silnikiem benzynowym, a takie dostarczono w 1993 roku, wycofano w większości około lat 2007 - 2009, kiedy wprowadzono w ich miejsce Fiaty Ducato.

Zapraszamy do wynajmu naszych radiowozów, Samochody są oryginalnymi pojazdami policyjnymi, są wyposażone w oznakowanie i sygnalizację błyskową i dźwiękową. Wszystkie nasze samochody są pojazdami zabytkowymi i spełniają wymogi ustawy prawa o ruchy drogowym. Kolekcja radiowozy.pl zaprasza do współpracy filmowców, fotografów, producentów, scenografów itp.Naszym atutem jest bogate doświadczenie w pracy przy produkcjach filmowych, sesjach fotograficznych itp.
Nasze samochody idealnie odtwarzają realia epoki. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie pojazdów polskiej Milicji i Policji. W ramach wynajmu oferujemy transport, opiekę techniczną i asystę na planie. Na życzenie montujemy tablice rejestracyjne z epoki.

Zapraszamy do osobistego kontaktu w celu uzgodnienia warunków.

pozostałe samochody z kolekcji